cmentarze

Harcerska akcja Ocalić Od Zapomnienia na cmentarzach powiatu iławskiego

2023-11-02 7:16

Akcja "Ocalić od Zapomnienia” Hufca ZHP Iława jest elementem obchodów Święta Zmarłych. Co roku uczestniczą w niej młodzi ludzie, pełniący harcerską służbę.

Drużyny w ramach akcji uprzątnęły opuszczone groby na terenie Iławy, Lubawy i Kisielic oraz rozstawiły na nich symboliczne harcerskie znicze.     

Głównym celem organizowanych przez harcerzy działań jest budzenie i zachowanie pamięci o osobach, które żyły kiedyś wśród nas.  

Akcja ta stanowi część metodycznego programu pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczy poszanowania historii i tradycji, budzi refleksję i wrażliwość na drugiego człowieka. Z drugiej strony, dzięki wspólnej służbie i pracy, wdraża młodzież do podejmowania odpowiedzialnych działań, przygotowując ich do dorosłego życia.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Murator Remontuje: Jak wyregulować okna?
Materiał sponsorowany

Magda odsłoń Panu, czyli quiz o polskich teleturniejach lat 90. Trudny test z pamięci o największych hitach. Sprawdź, czy masz miliard w rozumie

Pytanie 1 z 10
Prowadził Wojciech Pijanowski, a kto odsłaniał literki w „Kole fortuny”?