Groził sąsiadowi pozbawieniem życia. Recydywista wróci za kratki

i

Autor: KPP Iława Groził sąsiadowi pozbawieniem życia. Recydywista wróci za kratki

Groził sąsiadowi pozbawieniem życia. Recydywista wróci za kratki

2022-03-15 13:33

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 68-latka. Mężczyzna groził sąsiadowi pozbawieniem życia.

W środę (09.03.2022r.) kilka minut po godzinie 19:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o sąsiedzkiej kłótni. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 68-latek od dłuższego czasu grozi swojemu sąsiadowi pozbawieniem życia.

Pokrzywdzony dodał, że kiedy szedł klatką schodową zaczepił go sąsiad, który wyzywał go oraz groził pozbawieniem życia. Mężczyzna wystraszył się sąsiada o czym natychmiast poinformował funkcjonariuszy. 68-latek nawet podczas interwencji policjantów wyzywał sąsiada i groził mu. Dodał, że jak mundurowi odjadą to i tak go zabije.

Dlatego funkcjonariusze zatrzymali pijanego agresora, po czym osadzili go w policyjnej celi. Policjanci ustalili, że mężczyzna za powyższe przestępstwo odbywał już karę pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 68-latkowi. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec mieszkańca powiatu iławskiego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za groźby karalne w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Działka to twoje hobby? Rozwiąż nasz test i dowiedz się, czy jesteś dobrym działkowcem!

Pytanie 1 z 15
Na działce ROD pod żadnym pozorem nie można hodować:
Dziennikarka zakłóca wydanie rosyjskiej tv. Wchodzi na wizję z plakatem antywojennym

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!