pizza

i

Autor: EKA Dzień Pizzy również w Iławie. Tak świętowały przedszkolaki!

Dzień Pizzy w Iławie. Świętowały też przedszkolaki, a was pytamy jaką lubicie! [AUDIO]

2022-02-09 13:45

Dziewiątego lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dla przedszkolaków to była świetna okazja do wspólnego stworzenia i zajadania się pizzą.

Pięciolatki z iławskiego przedszkola Zielona Żyrafa wybrały się z samego rana w Dniu Pizzy do restauracji U Czapy, by tam świętować. To było nietypowe drugie śniadanie, ale zjedzone z ogromnym apetytem. Najpierw dzieci przygotowały swoje ulubione pizze, a potem spałaszowały te przygotowane przez ekipę Damiana "Czapy" Majewskiego.

- Ja nie lubię pizzy, dlatego zrobiłem sam spód - mówi 5-letni Kuba. Lenka natomiast dodała cukinię i dwa rodzaje papryki.

Damian "Czapa" Majewski komentuje: - Jako tata wiem, że dzieci jak gąbki chłoną nowe rzeczy. Przyjemnie było spędzić z nimi ten poranek. W ten właśnie sposób świętujemy wspólnie Dzień Pizzy.

Iława lokalną stolicą pizzy?

Iława słynie podobno z dwóch rzeczy - dużej ilości rond i pizzerii!

Według Google w zaledwie 30 tysięcznej Iławie jest aż 11 punktów gastronomicznych gdzie można zjeść pizzę. To czyni mieszkańców Iławy istnymi ekspertami od tego dania!

Sprawdziliśmy to podczas sondy ulicznej i wasze preferencje smakowe, posłuchajcie! Z mieszkańcami Iławy o pizzy rozmawiała nasza reporterka Edyta Kocyła-Pawłowska:

Sonda uliczna - Międzynarodowy Dzień Pizzy - Czy Iława jest stolicą pizzy? Jaką lubicie najbardziej?

Więcej, nie tylko o pizz-owych warsztatach, na antenie Eski Iława* w Magazynach Reporterów, a te: od poniedziałku do czwartku o 21:30-22:00; w soboty i niedziele 6:00-9:00; niedziele 21:00-22:00

*Radia Eska Iława możesz słuchać tradycyjnie, przez stronę www lub aplikację Radio Eska na smartfony.

lub odpalcie poniższy podcast:

Międzynarodowy Dzień Pizzy - Dzieci z przedszkola Zielona Żyrafa robią pizzę uCzapy

Co wiesz o PIZZY?

Pytanie 1 z 17
Z jakiego ciasta robi się pizzę?
Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl