Dwóch chłopców wpadło do rzeki Iławki

i

Autor: EKA

Dwóch chłopców wpadło do rzeki Iławki. Nieprzytomny 8-latek trafił do szpitala

2023-02-09 19:10

Po trwającej ok. 40 minut akcji ratunkowej strażacy odnaleźli w rzece Iławce ośmioletniego chłopca, pod którym załamał się lód. Dziecko jest nieprzytomne, zostało zabrane do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji, dwóch ośmioletnich chłopców bawiło się w czwartek po południu nad rzeką przy ul. Szeptyckiego w Iławie.

Weszli na trzcinowisko pokryte lodem. W pewnym momencie lód zarwał się pod nimi. Jednemu udało się wydostać, drugi nie dał rady - powiedziała PAP st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Na miejsce wysłano natychmiast służby ratunkowe, w tym strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego. Jednocześnie prowadzono poszukiwania pod wodą i z łodzi na powierzchni rzeki.

Strażacy z łodzi natrafili na dryfujące dziecko. Podjęli je z wody i natychmiast przystąpili od akcji reanimacyjnej. Na brzegu przekazano je ratownikom medycznym, którzy kontynuowali reanimację. Prowadząc cały czas walkę o życie tego dziecka przetransportowali je od szpitala - relacjonował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

Policja ustala dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku i to, czy dzieci były pod opieką dorosłych.

Chłopcy to koledzy z klasy, mieszkający w okolicy. W pobliżu miejsca zdarzenia jest plac zabaw - powiedziała PAP asp. Kwiatkowska.

Tragedia w Dębicy. 32-letnia matka dwójki dzieci nie żyje

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 60.? QUIZ dla znawców klasyki!

Pytanie 1 z 10
Kto założył zespół Czerwono-Czarni?