Drużyna z Budowlanki zwyciężyła w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

2022-04-28 11:30

W środę 27.04, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, odbył się XXII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie.

Jak informują władze powiatu - skład reprezentujący szkołę (Kamil Ziółkowski, Kacper Grzywacz, Szymon Czuczko) obebrali gratulacje i upominki od Komendanta Powiatowego Policji w Iławie mł. insp. Waldemara Pankowskiego).

W Turnieju wzięła udział młodzież z pięciu szkół ponadpodstawowych powiatu iławskiego. Turniej odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Iławie przy Budowlance. Rozpoczął się o godz. 9:00. Gospodarzem była Elżbieta Gościńska, dyrektor ZS im. Bohaterów Września 1939 roku, natomiast prowadziła go Aneta Urbańska, nauczycielka z Budowlanki.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał wicestarosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański, obecna była także Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie, natomiast organizacją Turnieju ze strony Starostwa Powiatowego w Iławie zajmowała się Agnieszka Zabłotna z tegoż wydziału.

Nie mogło zabraknąć służb mundurowych, które przeprowadzały praktyczne sprawdziany podczas Turnieju. Obecny był Komendant Powiatowy Policji w Iławie mł. insp. Waldemar Pankowski, oraz p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Bogdan Grzymowicz.

Drużyny Turnieju

Z niełatwymi konkurencjami zmagało się pięć drużyn 3-osobowych z Zespołu  Szkół Ogólnokształcących im. Stefana. Żeromskiego w Iławie (Jakub Węglerski, Karol Bagrowski, Wiktor Gnaczyński), 

Z Zespołu  Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (Konrad Zabłotny, Jakub Borowski, Maciej Toczek),

Z Zespołu  Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie (Kamil Ziółkowski, Kacper Grzywacz, Szymon Czuczko), z Zespołu  Szkół w Lubawie (Miłosz Buczkowski, Wiktor Machulski, Wojciech Konarzewski)

Z Zespołu  Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu (Michał Kowalski, Cezary Kalina, Nikodem Chołuj).

Przebieg Turnieju

Testy teoretyczne (młodzież miała na rozwiązanie testu 50 minut):

  • test wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu drogowym,
  • test skrzyżowań,
  • test z historii polskiej motoryzacji.

Po napisaniu testu uczestnicy wzięli udział w sprawdzianie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z przygotowania pojazdu do jazdy oraz z jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” (dwie wymienione, jako ostatnie konkurencje, odbyły się na parkingu).

WYNIKI

I miejsce – Zespół  Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie (Kamil Ziółkowski, Kacper Grzywacz, Szymon Czuczko)

II miejsce – Zespół  Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (Konrad Zabłotny, Jakub Borowski, Maciej Toczek)

III miejsce – Zespół  Szkół Ogólnokształcących im. Stefana. Żeromskiego w Iławie (Jakub Węglerski, Karol Bagrowski, Wiktor Gnaczyński)

IV miejsce –  Zespół  Szkół w Lubawie (Miłosz Buczkowski, Wiktor Machulski, Wojciech Konarzewski)

V miejsce  – Zespół  Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu  (Michał Kowalski, Cezary Kalina, Nikodem Chołuj)

Zwycięska drużyna pojedzie na  Warmińsko – Mazurski Finału Wojewódzkiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, 23 maja 2022 r.

QUIZ. Pamiętasz serial "Beverly Hills 90210"? Małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwiejszego. Jakim samochodem jeździł Dylan?
Trzy siostry zakonne uprawiały seks z arcybiskupem. Historia z Koprem

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!