wakacje z galerią jeziorak

i

Autor: mat organizatora Druga impreza w ramach letniego cyklu Ja Też Lubię Biegać

Druga impreza w ramach letniego cyklu Ja Też Lubię Biegać

2021-07-27 14:53

Trwają wciąż zapisy do XI edycji Iławskiego Półmaratonu LaRive im Antoniego Gierszewskiego, trwa również cykl imprez dla dzieci mający ich przygotować do imprezy we wrześniu.

Iławski Półmaraton La Rive to impreza biegowa dostępna dla każdego amatora/ki, który czuje się przygotowany do pokonania połówki królewskiego dystansu. Bieg jest w części rozgrywany w otulinie parku krajobrazowego. Start na moście między Małym a Dużym Jeziorakiem.

Trasa półmaratonu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest zamknięta w jednej pętli. Druga część trasy prowadzi wzdłuż Jeziora Jeziorak. Szczególnie urokliwy wydaje się ostatni jej odcinek wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Meta czeka na uczestników nad małym Jeziorakiem przy iławskim amfiteatrze.

21 czerwca 2021 uruchomiono zgodnie z zapowiedziami zapisy elektroniczne do XI Iławskiego Półmaratonu LaRive im. Antoniego Gierszewskiego. Impreza zaplanowana jest na pierwszy weekend września, organizatorzy liczą, że do tego czasu obostrzenia zostaną poluzowane na tyle, by przypominała minione edycje w latach jej świetności. Zapisy prowadzone są TUTAJ

Wystartował też cykl imprez dla najmłodszych biegaczy

Iławski Półmaraton, to nie tylko bieg główny na 21 kilometrów. Organizowany jest też bieg dla młodzieży "Młody Maratończyk" na 2,5km oraz impreza dzień przed głównym biegiem dla dzieci "Ja Też Lubię Biegać".

Do tej ostatniej właśnie, można dzieci przygotować stopniowo. Podejść do sportu przede wszystkim w formie zabawy i skorzystać z rozstawianego miasteczka lekkoatletycznego, które będzie organizowane przy Galerii Jeziorak w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

- W sobotę 31 lipca lekkoatletyczne miasteczko przed Galerią Jeziorak czekać będzie na dzieci w godzinach 14.00-17.00. Możliwość zdobycia specjalnego Certyfikatu Sprawności Lekkoatletycznej – to pamiątka z tego dnia. Przygotuje je do udziału w festiwalu biegowym przedszkoli i klas I-III podczas JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ, dziecięcej odsłonie XI edycji Iławskiego Półmaratonu LA Rive, 4 września - mówi Paweł Hofman, dyrektor półmaratonu. Na każde dziecko czeka medal i sympatyczny upominek od Lekkiejatletyki Dla każdego. Niespodzianki dla maluchów przygotował również OŚRODEK NARCIARSKI KURZA GÓRA 

Już 4 września godz.11.00 „JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ”

To festiwal biegowy przedszkoli i klas I-III - dziecięca odsłona XI edycji Iławskiego Półmaratonu LA Rive

Zgłoszenia do biegu przedszkolaków i szkół podstawowych kl I-III na terenie Galerii Jeziorak 28-29 sierpnia 12.00-18.00.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
ja tez lubie biegac miasteczko plakat2

i

Autor: mat organizatora
To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują