kajdanki policja

i

Autor: Pixabay

Dozór dla 27-latka spod Iławy. Groził, że podpali rodzeństwo

2021-08-03 13:54

Wobec 27-letniego mieszkańca powiatu iławskiego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna musi stawiać się w jednostce policji, wyprowadzić się z lokalu wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonymi oraz powstrzymywać się od alkoholu. To po zatrzymaniu w sprawie gróźb o pozbawieniu życia.

Wszystko zaczęło się od tego, ze policjanci zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w gminie Kisielice. Zgłaszająca dodała, że nietrzeźwy brat biega z kanistrem i grozi, że podpali mieszkanie.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali agresywnego 27 - latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza awantura, podczas której mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu grozi swojej siostrze i bratu.

Rodzeństwo w obawie o życie i zdrowie postanowiło o wszystkim poinformować policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 27 – latkowi. W związku z powyższym Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował wobec mieszkańca gminy Kisielice policyjny dozór.

Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, wyprowadzić się z lokalu wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonymi oraz powstrzymywać się od alkoholu.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Eska Summer City Olsztyn - PGNiG Summer Superliga Stare Jabłonki 2021