wycieczki piesze

Dodatkowa „Historia jednej ulicy”. Przejdziecie ulicą Wyszyńskiego w Iławie

2024-02-29 10:01

W niedzielę 3 marca odbędzie się kolejny edukacyjny spacer po Iławie organizowany w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”. Najbliższe spotkanie to efekt licytacji, która została przeprowadzona w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zwycięzca licytacji zaoferował aż 860 zł za możliwość wskazania ulicy, która stanie się bohaterką „Historii jednej ulicy”. Wybór padł na ulicę Wyszyńskiego.

Będzie to już trzecie spotkanie miłośników Iławy przy ulicy Wyszyńskiego. Poprzednie odbyły się 30 maja 2015 roku i 9 października 2023 roku.

Zbiórka uczestników niedzielnej (3.03) wyprawy zaplanowana została na godzinę 15:00 przed budynkiem dawnego Nadleśnictwa Iława. Organizatorzy przewidują, że spacer po ulicy Wyszyńskiego potrwa około 1,5 godziny.

Natomiast ostatni edukacyjny spacer po Iławie organizowany w ramach cyklu „Historia jednej ulicy” odbędzie się w niedzielę 24 marca. Druga seria spotkań, która rozpoczęła się 20 marca 2022 roku, zakończy się spacerem po ulicy Niepodległości.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Historia Jednej Ulicy - wycieczka ulicą Wyszyńskiego 2024

i

Autor: materiały organizatora

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Horror w Ostródzie! Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu

Quiz. Depeche Mode na koncertach w Polsce. Sprawdź, czy jesteś prawdziwym fanem grupy

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstało Depeche Mode?