Bitwa pod Grunwaldem

i

Autor: Tim Demski - grunwald1410.pl

Bitwy pod Grunwaldem jednak nie będzie. Jest oświadczenie muzeum

2020-05-21 12:16

Rycerze jednak nie staną na polach Grunwaldu, tego kto wygra dowiemy się za rok!

Jeszcze na początku maja władze Muzeum Pod Grunwaldel informowały, że nie wyobrażają sobie roku odstępu od wielkiej inscenizacji i przygotowania do bitwy prowadzono normalnie.

Zmiana planów

Teraz władze muzeum w porozumieniu z władzami wojewódzkimi oraz sanitarnymi, decyzję zmieniły i wydały oświadczenie:

W trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających nasz region, biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, z przykrością musieliśmy podjąć trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy.
Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze.
Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat. Z grunwaldzkim pozdrowieniem, organizatorzy.

Nie oznacza to, że Muzeum na Polach Grunwaldu będzie zupełnie niedostępne dla turystów w sezonie. Już zaplanowano między innymi wystawy zdjęć. Szczegółów wypatrujcie na stronie muzeum i ich Facebook-u.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21