mammografia

i

Autor: Getty images

Bezpłatna mammografia w Suszu, Zalewie, Iławie i Lubawie

2020-08-28 16:04

LUX MED kontynuuje w powiecie iławskim wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta - zapewniają pracownicy LUX MED. - W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  o zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:

  • Susz – 8 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Przychodni Zdrowia, ul. Wybickiego 9
  • Zalewo – 9 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 na placu nad jeziorem, obok muszli koncertowej, ul. Kolejowa
  • Iława – 9 września 2020 w godzinach od 10.50 do 17.00 i 10 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Hali Sportowej, ul. Niepodległości 11
  • Lubawa – 10 września 2020 w godzinach od 10.00 do 17.30 przy Miejskim Ośrodku Zdrowia, ul. Rzepnikowskiego 20

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem należy przygotować dowód osobisty.  Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?
Na planie nowego klipu zespołu PIN