alkomat test trzeźwości

i

Autor: Miguel Ángel Ramón - Pixabay „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” - podsumowanie akcji policjantóww regionie

„Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” - podsumowanie akcji policjantów w regionie

2020-12-28 13:05

W tym roku świątecznego cudu nie było. Podobnie jak w latach minionych policjanci z iławskiej oraz ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierujących na podwójnym gazie. Nie brakowało też kolizji.

Podsumowanie iławskiej policji

Podczas prowadzonej od ubiegłego czwartku (24.12) akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Policjanci nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego w powiecie iławskim, a kolizji i nietrzeźwych kierujących było mniej niż przed rokiem.

Z kolei w okresie 24-27 grudnia br. policjanci powiatu iławskiego pracowali na miejscu 27 zdarzeń drogowych. Na szczęście były to same kolizje. Do działań w tym czasie zaangażowanych zostało 34 policjantów ruchu drogowego oraz 66 policjantów prewencji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg.

Od czwartku do niedzieli miało miejsce 15 (27 w 2019 r.) zdarzeń drogowych. Na szczęście były to same kolizje.

Policjanci podczas działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” zatrzymali tylko jednego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jechał rowerem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie oraz pieszego, który szedł nieprawidłową stroną drogi krajowej nr 16 mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 53 – klatek podczas spaceru zatoczył się na pas jezdni w wyniku czego kierujący VW w celu uniknięcia zderzenia z pieszym gwałtownie skręcił, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W okresie 24-27.12.2019 r. podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali łącznie 126 pojazdów. Za popełnione wykroczenia nałożyli 28 mandatów karnych, w tym 17 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze w 29 przypadkach zastosowali pouczenia wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego, z czego jedno z nich dotyczyło pieszego.

W tym czasie policjanci zatrzymali również 2 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 33 – latka najbliższy miesiąc i 15 dni spędzi w zakładzie. Natomiast 38 – latek musiał sporządzić oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania, które zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Podsumowanie ostródzkiej policji

Od czwartku (24.12.2020 r.) do niedzieli (27.12.2020 r.) na terenie powiatu ostródzkiego, podobnie jak w powiecie iławskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali natomiast na miejscu 13 kolizji.

W tym czasie zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich - 41- letni kierowca Renault został zatrzymany do kontroli w miejscowości Czerwona Karczma. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie pół promila. Mimo, iż jest to wartość wykroczenia, mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Przed sądem, za popełnione przestępstwo, odpowie również 42 - letni kierowca Mercedesa. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ostatnia szansa na komplet punktów w 2020 roku!

Pytanie 1 z 10
Którego kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?