iława

i

Autor: joyu

Samorząd

Awans Iławy. Jest liderem prestiżowego rankingu

2024-01-04 15:19

W tegorocznym Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego miasto wspięło się na najwyższy stopień i zajęło I miejsce w kategorii Gmin Miejskich Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rok temu Iława zajęła III miejsce.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej ogłosiła najnowsze wyniki rankingu. Nasze miasto poprawiło zeszłoroczną lokatę w kategorii Gmina Miejska, natomiast w kategorii Lider Województwa zajęło III miejsce.

W rozmowie z Radiem Olsztyn Marta Siemieniuk, Dyrektorka Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Podlaskie Centrum, podkreśliła, że kryteria jakimi kierowano się przy ocenie były bardzo szerokie. Wskaźniki obejmowały różne obszary działalności jednostek samorządu terytorialnego m.in.: pozyskiwanie środków unijnych, gospodarowanie środkami publicznymi, kultura czy oświata.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski komentuje przyznane wyróżnienia – Każde tego typu uhonorowanie traktuję, jako potwierdzenie, że obrana przez nas droga rozwoju miasta jest właściwa. To istotne, że specjaliści z różnych dziedzin i środowisk doceniają naszą pracę. Cieszy mnie również fakt, że wyróżnienia dotyczą różnych obszarów działania naszego samorządu. Od zielonej transformacji, przez rozwój w sferze miasta przyjaznego inwestorom i przedsiębiorcom po rozwój kultury. Chciałbym podkreślić, że wszystkie nagrody są wynikiem zaangażowania i działań podejmowanych przez pracowników magistratu i jednostek organizacyjnych urzędu, za co bardzo im dziękuję. Efekty są widoczne. Rok temu byliśmy na III miejscu, teraz stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Awansowaliśmy również do trójki liderów całego województwa. Jestem przekonany, że to wszystko przekłada się na rozwój naszego miasta.

bur

i

Autor: UM Iława
Nie tylko na służbie. Panie ze Straży Miejskiej w Świdniku mają swój kalendarz.

Najsłynniejsze dobranocki PRL-u - jak dobrze je pamiętasz? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się bohaterka, którą w 1973 roku na życzenie widzów wprowadzono do obsady "Bolka i Lolka"?