akcja #sadziMY - lasy panstwowe

i

Autor: Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

Akcja #sadziMY również w Iławie. Nadleśnictwo zaprasza po sadzonki [AUDIO]

2020-09-17 11:25

Nadleśnictwo Iława dołącza do drugiego, narodowego sadzenia drzew z Prezydentem RP. Tym razem jednak nie będzie sadzenia drzew w lesie z grupą mieszkańców, a sadzenie na swojej posesji lub działce.

Jak informuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych - Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Sadzonki będą rozdawane 18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek.

#sadziMY w Iławie

W akcji bierze udział również Nadleśnictwo Iława, które będzie w swej nowej siedzibie rozdawać sadzonki. Tym razem nie dla grup zorganizowanych jak samorządowcy, szkoły czy firmy, a dla pojedynczych mieszkańców.

- Zaczynamy w piątek o 9:00 i będziemy czekać na chętnych do 14:00, chyba że wcześniej skończą się sadzonki - mówi Przemysław Pierunek, rzecznik Nadleśnictwa Iława. - Mamy kilkaset sadzonek gatunków rodzimych, do wyboru: buki, dęby, sosny, lipy, brzozy. To są drzewka dla każdego mieszkańca Iławy i powiatu iławskiego, by mógł sobie posadzić nie w lesie, tylko gdzieś przy domu czy na działce.

Przypominamy, że nowa siedziba Nadleśnictwa Iława mieści się po prawej stronie, na wylocie z Iławy w kierunku Sampławy.

O akcji #sadziMY w Iławie - Przemysław Pierunek, rzecznik nadleśnictwa Iława
instrukcja sadzenia drzewek

i

Autor: Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych Link: Instrukcja sadzenia
Sonda
Stosujesz kasztany do celów leczniczych?
Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście - stracił prawo jazdy