wyklęci lubawa

i

Autor: Zespół Szkół w Lubawie / Starostwo Iławskie Akademia o Żołnierzach Wyklętych przygotowana przez uczniów ZS w Lubawie

Akademia o Żołnierzach Wyklętych przygotowana przez uczniów ZS w Lubawie [WIDEO]

2021-03-01 14:01

Z okazji ustanowionego w 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święta państwowego obchodzonego 1 marca uczniowie klasy 2 C gi Zespołu Szkół w Lubawie przygotowali apel będący wspomnieniem i upamiętnieniem bohaterów walki o niepodległą Polskę.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto nie jest dniem wolnym od pracy. Jak doszło do jego uchwalenia, to w szczegółach możecie prześledzić na stronach Wikipedii.

Tymczasem zaglądamy do Zespołu Szkół w Lubawie, uczniowie tej szkoły z powiatu iławskiego przygotowali dziesięciominutową akademię dotyczącą tego dnia, która sporo wam wyjaśni.

Apel przygotowała młodzież: Mikołaj Ewertowski, Sebastian Skręta, Nicola Kowalska, Wiktor Mroczek, Jakub Giziński, Wojciech Malinowski, Patryk Dreszler, Julia Osmańska, Igor Zomkowski, z pomocą nauczycielek historii: Katarzyny Granackiej i Katarzyny Bartkowskiej.

Sonda
Czy zwykle przed świętami odwiedzasz bliskich zmarłych na cmentarzu?
Mundur Ryszarda Białousa trafił do muzeum. Strzelec z batalionu Zośka opowiada o legendarnym dowódcy