policja iława

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

27-letni stalker z zakazem zbliżania się do kobiety w Lubawie

2023-11-06 10:56

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wydali wobec 27 -latka zakaz zbliżania się do mieszkania byłej partnerki i jej otoczenia. Agresor nie zmienił swojego zachowania pomimo wszczętej procedury Niebieskiej karty i złożonego zawiadomienia dot. znęcania.

W piątek (3.11.2023 r.) lubawski dzielnicowy odwiedził jedną z rodzin w celu sprawdzania sytuacji w rodzinie związku z prowadzoną tam Niebieską kartą oraz złożonym zawiadomieniem dot. znęcania. W trakcie czynności okazało się, że zachowanie partnera pokrzywdzonej nie zmieniło się. Mężczyzna nie tylko uderzył kobietę w twarz ale chodzi za nią po mieście gdy odbiera dzieci z przedszkola czy przychodzi pod jej miejsce zamieszkania. Dzielnicowy, aby odseparować go od pokrzywdzonej i zapewnić jej bezpieczeństwo wydał wobec mężczyzny zakaz zbliżania się do niej i jej bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa 2.0 znowelizowana od 15 sierpnia 2023. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

Policja Przypomina

Naruszenie nakazu lub zakazu wydanego przez dzielnicowego na podstawie uprawnień, jakie daje mu tzw. ustawa antyprzemocowa, skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Naruszenie nakazu lub zakazu skutkuje też zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

http://www.niebieskalinia.info/

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Gang sutenerów rozbity! Spektakularna akcja policji

Quiz. Geografia na talerzu. Pytanie numer 6 rozłoży cię na łopatki!

Pytanie 1 z 10
Kimchi to tradycyjne danie kuchni którego kraju?