potrącenie rowerzysty

i

Autor: KPP Iława

kroniki policyjne

23-latek latem w gminie Susz potrącił rowerzystę. Dobrowolnie poddał się karze

2024-01-15 7:18

To finał sprawy z lipca 2023. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze po tym, jak usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, nawiązka na rzecz pokrzywdzonego i opłata kosztów sądowych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 23 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że w lipcu 2023 r. na trasie Rożnowo – Kamieniec gmina Susz doszło do wypadku drogowego.

Okazało się, że 23 - latek kierujący oplem podczas manewru wyprzedzania rowerzysty doprowadził do tylnego zderzenia między pojazdami w wyniku czego kierujący jednośladem stracił równowagę i wpadł do rowu. Nastolatek z obrażeniami nogi został zabrany do szpitala.

W związku z powyższym 23 - latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 7500 zł, nawiązka na rzecz pokrzywdzonego w wysokości 2000 zł i opłata kosztów sądowych.

Policja Przypomina

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

potrącenie rowerzysty

i

Autor: KPP Iława

Quiz. Polskie przeboje lat 80. Jak dobrze pamiętasz piosenki z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?