100 plus od rządu. Jak otrzymać dofinansowanie? Wystarczy spełnić TEN WARUNEK!

i

Autor: Unsplash - Lukasz Radziejewski 100 plus od rządu. Jak otrzymać dofinansowanie? Wystarczy spełnić TEN WARUNEK!

100 plus od rządu. Jak otrzymać dofinansowanie? Wystarczy spełnić TEN WARUNEK!

2022-02-03 7:18

100 plus od rządu? Dodatkowe pieniądze Polacy otrzymają na zakup dekodera do telewizora w związku z wprowadzanym w 2022 roku nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. We wtorek (1 lutego) projekt ustawy został poparty przez rząd. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie? Szczegóły poniżej.

W 2022 roku nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zastąpienie dotychczasowego systemu DVB-T/MPEG-4 nowym DVB-T2/HEVC. Wprowadzenie tego rozwiązania jest obowiązkowe w całej Unii Europejskiej. W Polsce odbędzie się etapowo, z podziałem na województwa. Pierwszy etap od 28 marca 2022 r. dotyczyć będzie województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi etap od 25 kwietnia 2022 r. - województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Trzeci etap od 23 maja 2022 r. – łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego. Czwarty etap od 27 czerwca 2022 r. - województwa lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego. 

100 złotych od rządu na zakup dekodera do telewizora

By każdy miał możliwość skorzystania z odbioru bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie, rząd postanowił wesprzeć gospodarstwa domowe bonem w kwocie 100 złotych. – Pozwoli to w całości lub w części na pokrycie kosztu zakupu urządzenia umożliwiającego dalszy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy

Jak otrzymać dofinansowanie?

By otrzymać świadczenie w kwocie 100 złotych na zakup dekodera do telewizora, jedna osoba z gospodarstwa domowego będzie musiała złożyć wniosek. Trzeba będzie oświadczyć w nim, że bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego ze względu na trudną sytuację materialną gospodarstwa domowego.

Wniosek o uzyskanie świadczenia będzie można składać elektronicznie – z wykorzystaniem platformy gov.pl, jak również za pośrednictwem pracowników Poczty Polskiej S.A. Umożliwi to uzyskanie świadczenia także przez osoby z ograniczonym dostępem do usług cyfrowych.

W odpowiedzi na złożony wniosek osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany we wniosku adres email lub w postaci wydruku – w przypadku wniosku za pośrednictwem pracownika Poczty Polskiej S.A. Przyznany kod będzie można realizować w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz poprzez internetowe platformy sprzedażowe.

Program będzie realizowany do końca 2022 r.

Źródło: Centrum Informacyjne Rządu

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h